17 Ekim, 2023
05 Mayıs, 2024
12/04/2024
News
to read

Sezonun En İyi Takımı'nda yer alacak guardlar için oyunu kullan

MIES (İsviçre) - Basketbol Şampiyonlar Ligi 8. sezonunda son düzlüğe giriliyor. Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenecek Final Four'da bireysel ödüller de sahiplerini bulacak.

BCL, 28 Nisan'daki final öncesinde 2023-24 Sezonunun En İyi Takımı'nı oluşturan beş oyuncuyu, Sezonun En İyi İkinci Takımı'nda yer alan beş oyuncuyu ve bu bireysel ödüllerin sahiplerini açıklayacak: Sezonun En Değerli Oyuncusu, En İyi Genç Oyuncu, Sezonun Savunma Oyuncusu ve Sezonun Koçu.

Son 16'ya katılan takımların koçları ve kaptanları, medya mensuplarından oluşan bir grup ve doğal olarak taraftarlar ödül sahiplerinin belirlenmesinde söz sahibi olacak.

İşte size sezon boyunca gösterdikleri çabalar için ödüllendirilmesini istediğiniz oyunculara oy verme şansı.

Süreç guardlarla devam ediyor. Pivot için oylama geçen hafta, forvetler için olan da haftanın ilk günlerinde başlamıştı.

 
Geçmişte ödül kazananlar

2022-23

  • Sezonun En İyi Takımı: Marcelinho Huertas (Lenovo Tenerife), TJ Shorts II (Telekom Baskets Bonn), Dario Brizuela (Unicaja), Akil Mitchell (AEK), Zach Hankins (Hapoel Bank Yahav Jerusalem)
  • Sezonun En İyi İkinci Takımı: Marcus Foster (Rytas Vilnius), Kendrick Perry (Unicaja), DeAndre Lansdowne (SIG Strasbourg), Levi Randolph (Hapoel Bank Yahav Jerusalem), Giorgi Shermadini (Lenovo Tenerife)
  • Sezon MVP'si: TJ Shorts II (Telekom Baskets Bonn)
  • Final Four MVP'si: TJ Shorts II (Telekom Baskets Bonn)
  • En İyi Genç Oyuncu: Sadik Emir Kabaca (Galatasaray Nef)
  • Sezonun Savunma Oyuncusu: Alberto Diaz (Unicaja)
  • Sezonun Koçu: Tuomas Iisalo (Telekom Baskets Bonn)

2021-22

  • Sezonun En İyi Takımı: Joe Ragland (Hapoel U-NET Holon), Jonah Radebaugh (MHP RIESEN), Chris Johnson (Hapoel U-NET Holon), Chima Moneke (BAXI Manresa) ve Giorgi Shermadini (Lenovo Tenerife).
  • Sezonun En İyi İkinci Takımı: Marcelinho Huertas (Lenovo Tenerife), Joe Thomasson (BAXI Manresa), DeVaughn Akoon-Purcell (Galatasaray Nef), Elijah Stewart (U-BT Cluj-Napoca) ve Ivan Buva (Rytas Vilnius).
  • Sezon MVP'si: Chima Moneke (BAXI Manresa)
  • Final Four MVP'si: Marcelinho Huertas (Lenovo Tenerife)
  • En İyi Genç Oyuncu: Giordano Bortolani (Nutribullet Treviso)
  • Sezonun Koçu: Pedro Martinez (BAXI Manresa)

2020-21

  • Sezonun En İyi Takımı: CJ Harris (Hapoel Holon), Kasey Shepherd (Nizhny Novgorod), Bonzie Colson (SIG Strasbourg), Raymar Morgan (Pınar Karşıyaka) ve Giorgi Shermadini (Lenovo Tenerife).
  • Sezonun En İyi İkinci Takımı: Dylan Ennis (Casademont Zaragoza), Darius Thompson (Happy Casa Brindisi), Omar Prewitt (ERA Nymburk), Jasiel Rivero (Hereda San Pablo Burgos) ve Michale Kyser (VEF Riga).
  • Sezon MVP'si: Bonzie Colson (SIG Strasbourg)
  • 8'li Final MVP'si: Vitor Benite (Hereda San Pablo Burgos)
  • En İyi Genç Oyuncu: Yoan Makoundou (Cholet)
  • Sezonun Koçu: Zoran Lukic (Nizhny Novgorod)

2019-20

  • Sezonun En İyi Takımı: Keith Langford (AEK), Marcelinho Huertas (Iberostar Tenerife), Vojtech Hruban (ERA Nymburk), TaShawn Thomas (Hapoel Bank Yahav Jerusalem) ve Giorgi Shermadini (Iberostar Tenerife).
  • Sezonun En İyi İkinci Takımı: Dylan Ennis (Casademont Zaragoza), Vitor Benite (Hereda San Pablo Burgos), Dyshawn Pierre (Dinamo Sassari), Kyle Wiltjer (Türk Telekom) ve Moustapha Fall (Türk Telekom).
  • Sezon MVP'si: Keith Langford (AEK)
  • 8'li Final MVP'si: Thad McFadden (Hereda San Pablo Burgos)
  • En İyi Genç Oyuncu: Carlos Alocen (Casademont Zaragoza)
  • Sezonun Koçu: Oren Amiel (ERA Nymburk)

2018-19

  • Sezonun En İyi Takımı: Tyrese Rice (Brose Bamberg), Kevin Punter (Segafredo Virtus Bologna), Tim Abromaitis (Iberostar Tenerife), Vince Hunter (AEK) ve Ismael Bako (Telenet Giants Antwerp).
  • Sezonun En İyi İkinci Takımı: James Feldeine (Hapoel Bank Yahav Jerusalem), Paris Lee (Telenet Giants Antwerp), Amath M'Baye (Segafredo Virtus Bologna), Ovie Soko (UCAM Murcia) ve Colton Iverson (Iberostar Tenerife).
  • Sezon MVP'si: Tyrese Rice (Brose Bamberg)
  • Final Four MVP'si: Kevin Punter (Segafredo Virtus Bologna)
  • En İyi Genç Oyuncu: Tamir Blatt (Hapoel Bank Yahav Jerusalem)
  • Sezonun Koçu: Roel Moors (Telenet Giants Antwerp)

2017-18

  • Sezonun En İyi Takımı: Manny Harris (AEK), Ovie Soko (UCAM Murcia), Louis Labeyrie (SIG Strasbourg), Elmedin Kikanovic (AS Monaco) ve D.J. Kennedy (Pınar Karşıyaka).
  • Sezonun En İyi İkinci Takımı: Gabe York (medi Bayreuth), Kendrick Ray (CEZ Nymburk), Chris Evans (AS Monaco), Dusan Sakota (AEK) ve Gasper Vidmar (Banvit).
  • Sezon MVP'si: Manny Harris (AEK)
  • Final Four MVP'si: Mike Green (AEK)
  • En İyi Genç Oyuncu: Arnoldas Kulboka (SicheliArchivi Capo d'Orlando)
  • Sezonun Koçu: John Patrick (MHP Riesen Ludwigsburg)

2016-17

  • Sezonun En İyi Takımı: Jordan Theodore (Banvit), Zack Wright (AS Monaco), Melvin Ejim (Umana Reyer Venezia), Aaron Doornekamp (Iberostar Tenerife) ve Georgios Bogris (Iberostar Tenerife).
  • Sezonun En İyi İkinci Takımı: Will Hatcher (Partizan), Chris Kramer (EWE Baskets Oldenburg), Gediminas Orelik (Banvit), Dusan Sakota (AEK) ve Vladimir Stimac (Beşiktaş Sompo Japan).
  • Sezon MVP'si: Jordan Theodore (Banvit)
  • Final Four MVP'si: Marius Grigonis (Iberostar Tenerife)
  • En İyi Genç Oyuncu: Furkan Korkmaz (Banvit)