20 Οκτωβρίου, 2020
09 Μαΐου, 2021
Όλα τα νέα

Τελευταία βίντεο

Περισσότερα βίντεο
2021-22 Qualification Rounds and Regular Season Draw

2021-22 Qualification Rounds and Regular Season Draw

14357 προβολές
Mini Movie | Final 8 Nizhny Novgorod

Mini Movie | Final 8 Nizhny Novgorod

1238 προβολές
WOW! Best Dunk from every Team🤩 | Basketball Champions League 2020/21

WOW! Best Dunk from every Team🤩 | Basketball Champions League 2020/21

4460 προβολές
SICK Dunks of the Basketball Champions League 2020/21 Season!

SICK Dunks of the Basketball Champions League 2020/21 Season!

1938 προβολές
Final 8 Review - Magazine Show | Basketball Champions League 2020/21

Final 8 Review - Magazine Show | Basketball Champions League 2020/21

1116 προβολές
Vitor Benite UNREAL | Final 8 MVP

Vitor Benite UNREAL | Final 8 MVP

1300 προβολές
Top 10 Plays w/ Morgan, McGee, Ennis & Co. | Final 8

Top 10 Plays w/ Morgan, McGee, Ennis & Co. | Final 8

1660 προβολές
Hapoel Unet-Credit Holon v Hereda San Pablo Burgos - Full Game | Basketball Champions League 2020/21

Hapoel Unet-Credit Holon v Hereda San Pablo Burgos - Full Game | Basketball Champions League 2020/21

3464 προβολές
Top 5 Plays - Final 8 | Hereda San Pablo Burgos

Top 5 Plays - Final 8 | Hereda San Pablo Burgos

810 προβολές
Hereda San Pablo Burgos v Pinar Karsiyaka - Highlights

Hereda San Pablo Burgos v Pinar Karsiyaka - Highlights

11800 προβολές
SIG Strasbourg v Casademont Zaragoza - Highlights

SIG Strasbourg v Casademont Zaragoza - Highlights

5119 προβολές
2021 Finalists Press Conference | Hereda San Pablo Burgos - Pinar Karsiyaka

2021 Finalists Press Conference | Hereda San Pablo Burgos - Pinar Karsiyaka

2564 προβολές
Final 8 - Media Roundtable with BCL CEO Patrick Comninos

Final 8 - Media Roundtable with BCL CEO Patrick Comninos

615 προβολές
SIG Strasbourg v Casademont Zaragoza - Full Game

SIG Strasbourg v Casademont Zaragoza - Full Game

8443 προβολές
SIG Strasbourg v Casademont Zaragoza - Press Conference

SIG Strasbourg v Casademont Zaragoza - Press Conference

909 προβολές
Hereda San Pablo Burgos v Pinar Karsiyaka - Full Game

Hereda San Pablo Burgos v Pinar Karsiyaka - Full Game

10319 προβολές
Hereda San Pablo Burgos v Pinar Karsiyaka - Press Conference

Hereda San Pablo Burgos v Pinar Karsiyaka - Press Conference

2447 προβολές
Hereda San Pablo Burgos v SIG Strasbourg - Highlights

Hereda San Pablo Burgos v SIG Strasbourg - Highlights

8709 προβολές
Casademont Zaragoza v Pinar Karsiyaka - Highlights

Casademont Zaragoza v Pinar Karsiyaka - Highlights

15560 προβολές
Bonzie Colson (SIG Strasbourg) | MVP

Bonzie Colson (SIG Strasbourg) | MVP

1524 προβολές

Σχετικά με τη διοργάνωση

Η πιο δυνατή σύνθεση ομάδων για το BCL εν όψει της 5ης σεζόν

Με 41 ομάδες που έχουν τερματίσει στην πρώτη οκτάδα των πρωταθλημάτων τους, το δυναμικό 44 ομάδων που θα συμμετάσχουν στην πέμπτη σεζόν του Basketball Champions League είναι πιο δυνατό από ποτέ στη διοργάνωση, με συνολικά 14 πρωταθλήτριες από τις 25 χώρες που εκπροσωπούνται.

Learn more »

Event Timeline

  • 20 Οκτ 20 Έναρξη Κανονικής Περιόδου
  • 2 Φεβ 21 Κλήρωση Πλέι-οφ
  • 6 Φεβ 21 FIBA Intercontinental Cup 2021
  • 2 Μαρ 21 Play-Offs Start
  • 13 Απρ 21 Final 8 Host Announcement
  • 16 Απρ 21 Final 8 Draw
  • 5 Μαϊ 21 Final 8

Βαθμολογίες

Δείτε τα όλα
  • Όμιλος A Ν/Η Π
    1 [TENE] Lenovo Tenerife * 4/2 10
    2 [SASS] Dinamo Sassari * 4/2 10
    3 [BEAR] Bakken Bears 3/3 9
    4 [GALA] Galatasaray 1/5 7
    * Qualified for Play-Offs
    Όμιλος B Ν/Η Π
    1 [TOFA] Tofas Bursa * 4/2 10
    2 [NYMB] ERA Nymburk * 4/2 10
    3 [JDA] JDA Dijon 4/2 10
    4 [KERA] Keravnos 0/6 6
    * Qualified for Play-Offs
    Όμιλος C Ν/Η Π
    1 [HOLO] HOLO * 4/2 10
    2 [AEK] AEK * 4/2 10
    3 [CHOL] Cholet 2/4 8
    4 [MINS] Tsmoki-Minsk 2/4 8
    * Qualified for Play-Offs
    Όμιλος D Ν/Η Π
    1 [ZARA] Casademont Zaragoza * 5/1 11
    2 [NIZH] Nizhny Novgorod * 4/2 10
    3 [SZOM] Falco Szombathely 3/3 9
    4 [LUBL] LUBL 0/6 6
    * Qualified for Play-Offs
    Όμιλος E Ν/Η Π
    1 [STRA] SIG Strasbourg * 4/2 10
    2 [RIGA] VEF Riga * 4/2 10
    3 [PERI] Peristeri 2/4 8
    4 [VILN] Rytas Vilnius 2/4 8
    * Qualified for Play-Offs
    Όμιλος F Ν/Η Π
    1 [BAMB] Brose Bamberg * 6/0 12
    2 [KSK] Pinar Karsiyaka * 4/2 10
    3 [BILB] RETAbet Bilbao 2/4 8
    4 [FORT] Fortitudo Bologna 0/6 6
    * Qualified for Play-Offs
    Όμιλος G Ν/Η Π
    1 [ANKA] Türk Telekom * 5/1 11
    2 [IGOK] Igokea * 3/3 9
    3 [JERU] JERU 2/4 8
    4 [LIMO] Limoges CSP 2/4 8
    * Qualified for Play-Offs
    Όμιλος H Ν/Η Π
    1 [BURG] BURG * 5/1 11
    2 [BRIN] Happy Casa Brindisi * 4/2 10
    3 [OOST] Filou Oostende 2/4 8
    4 [DŞT] Darüssafaka Tekfen 1/5 7
    * Qualified for Play-Offs
  • Όμιλος I Ν/Η Π
    1 [HOLO] Hapoel Unet-Credit Holon * 4/2 10
    2 [KSK] Pinar Karsiyaka * 3/3 9
    3 [BRIN] Happy Casa Brindisi 3/3 9
    4 [TOFA] Tofas Bursa 2/4 8
    * Qualified for Final 8
    Όμιλος J Ν/Η Π
    1 [TENE] Lenovo Tenerife * 5/1 11
    2 [BURG] Hereda San Pablo Burgos * 4/2 10
    3 [IGOK] Igokea 3/3 9
    4 [RIGA] VEF Riga 0/6 6
    * Qualified for Final 8
    Όμιλος K Ν/Η Π
    1 [NIZH] Nizhny Novgorod * 4/2 10
    2 [STRA] SIG Strasbourg * 3/3 9
    3 [AEK] AEK 3/3 9
    4 [ANKA] Türk Telekom 2/4 8
    * Qualified for Final 8
    Όμιλος L Ν/Η Π
    1 [NYMB] ERA Nymburk * 5/1 11
    2 [ZARA] Casademont Zaragoza * 4/2 10
    3 [BAMB] Brose Bamberg 2/4 8
    4 [SASS] Dinamo Sassari 1/5 7
    * Qualified for Final 8
    • Προημιτελικοί
    • ΤΕΛΙΚΟΣ
    • ΤΕΛΙΚΟΣ

    Προημιτελικοί

    HOLO
    HOLO Hapoel Unet-Credit Holon
    77
    BURG
    BURG Hereda San Pablo Burgos
    86
    #2 | Πεμ 6 Μαϊ - 20:00 (GMT+3) HOLO BURG Cultural Entertainment Complex "Nagorny"
    Nizhny Novgorod
    Πεμ 6 Μαϊ - 20:00 (GMT+3) Ξαναδείτε εδώ
    TENE
    TENE Lenovo Tenerife
    86
    STRA
    STRA SIG Strasbourg
    88
    #1 | Πεμ 6 Μαϊ - 17:00 (GMT+3) TENE STRA Cultural Entertainment Complex "Nagorny"
    Nizhny Novgorod
    Πεμ 6 Μαϊ - 17:00 (GMT+3) Ξαναδείτε εδώ
    NIZH
    NIZH Nizhny Novgorod
    78
    ZARA
    ZARA Casademont Zaragoza
    86
    #3 | Τετ 5 Μαϊ - 19:00 (GMT+3) NIZH ZARA Cultural Entertainment Complex "Nagorny"
    Nizhny Novgorod
    Τετ 5 Μαϊ - 19:00 (GMT+3) Ξαναδείτε εδώ
    NYMB
    NYMB ERA Nymburk
    73
    KSK
    KSK Pinar Karsiyaka
    84
    #4 | Τετ 5 Μαϊ - 21:30 (GMT+3) NYMB KSK Cultural Entertainment Complex "Nagorny"
    Nizhny Novgorod
    Τετ 5 Μαϊ - 21:30 (GMT+3) Ξαναδείτε εδώ

    ΤΕΛΙΚΟΣ

    BURG
    BURG Hereda San Pablo Burgos
    81
    STRA
    STRA SIG Strasbourg
    70
    #1 | Παρ 7 Μαϊ - 21:30 (GMT+3) BURG STRA Cultural Entertainment Complex "Nagorny"
    Nizhny Novgorod
    Παρ 7 Μαϊ - 21:30 (GMT+3) Ξαναδείτε εδώ
    ZARA
    ZARA Casademont Zaragoza
    79
    KSK
    KSK Pinar Karsiyaka
    84
    #2 | Παρ 7 Μαϊ - 19:00 (GMT+3) ZARA KSK Cultural Entertainment Complex "Nagorny"
    Nizhny Novgorod
    Παρ 7 Μαϊ - 19:00 (GMT+3) Ξαναδείτε εδώ

    ΤΕΛΙΚΟΣ

    KSK
    KSK Pinar Karsiyaka
    59
    BURG
    BURG Hereda San Pablo Burgos
    64
    #F | Κυρ 9 Μαϊ - 19:00 (GMT+3) KSK BURG Cultural Entertainment Complex "Nagorny"
    Nizhny Novgorod
    Κυρ 9 Μαϊ - 19:00 (GMT+3) Ξαναδείτε εδώ

    3η ΘΕΣΗ

    ZARA
    ZARA Casademont Zaragoza
    89
    STRA
    STRA SIG Strasbourg
    77
    #3 | Κυρ 9 Μαϊ - 16:00 (GMT+3) ZARA STRA Cultural Entertainment Complex "Nagorny"
    Nizhny Novgorod
    Κυρ 9 Μαϊ - 16:00 (GMT+3) Ξαναδείτε εδώ