06 Μαΐου, 2018
06/12/2017
Game Report

Με εξαιρετικό York στο πρώτο ημίχρονο η Bayreuth νίκησε την AEK

ΜΠΑΪΡΟΪΤ (Basketball Champions League) - Η Medi Bayreuth αξιοποίησε την σπουδαία εμφάνιση του Gabe York στο πρώτο ημίχρονο και νίκησε την ΑΕΚ με 80-73 το βράδυ της Τετάρτης.

Ο York ευστόχησε στα τέσσερα πρώτα του τρίποντα πετυχαίνοντας τους 12 από τους 14 πόντους της Medi Bayreuth που κυριάρχησε στην πρώτη περίοδο, ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον York να έχει σημειώσει τους 20 από τους 22 πόντους του.

Η ΑΕΚ αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε ακόμη και προβάδισμα στο τρίτο δεκάλεπτο και ήταν πίσω με δύο στο τελευταίο λεπτό. Ωστόσο, ένα τρίποντο του Nate Linhart 30 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη έκρινε οριστικά το ματς.

"Νομίζω πως βγήκαμε από νωρίς και ήμασταν έτοιμοι," είπε ο York.

"Γενικά, χρειαζόμαστε αυτή τη νίκη έπειτα από τρεις ήττες στο Champions League. Ήταν σημαντικό για εμάς να δείξουμε δυναμισμό. Δεν παίξαμε καλά στα προηγούμενα ματς και είνα